• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     Połączenie Compensy Życie i Polisy-Życie

     W wyniku analizy sytuacji na polskim rynku ubezpieczeniowym, Vienna Insurance Group podjęła decyzję o połączeniu spółek Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Polisa-Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group.

     Fuzja nastąpi w 2018 roku po uzyskaniu zgody organu nadzoru. Połączona spółka będzie funkcjonować pod marką Compensa i skoncentruje się na rozwoju produktów ochronnych ze składką jednorazową i regularną, możliwie najlepiej dopasowanych do aktualnych potrzeb Klientów.

     “Fuzja doprowadzi do stworzenia większego podmiotu, plasującego się w gronie 10 największych towarzystw ubezpieczeń na życie w Polsce, który łatwiej sprosta zaostrzającej się konkurencji, a także skutecznie stawi czoła wyzwaniom regulacyjnym.” – informuje Franz Fuchs, Dyrektor Generalny VIG Polska.

     Chcąc w pełni wykorzystać wartość Polisy w zakresie sprawdzonych i od lat efektywnie funkcjonujących kanałów sprzedaży, postanowiono także o powołaniu odrębnej spółki Polisa Życie Ubezpieczenia Sp. z o.o., dedykowanej do zarządzania i dalszego rozwoju istniejącej sieci sprzedaży Polisy-Życie.

     Na polskim rynku ubezpieczeń na życie VIG jest obecnie reprezentowana przez trzy towarzystwa: Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group oraz Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, z łączną składką przypisaną brutto za rok 2016 w wysokości 1,5 mld zł i czwartą pozycją na rynku.

     ***

     Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń. Vienna Insurance Group z ponad 24 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu ze wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze.

     Kontakt dla mediów:

     Tomasz Borowski

     tel. (22) 501 60 38

     e-mail: tomasz.borowski@vig-polska.pl

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large