• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     Przezorny zawsze ubezpieczony. Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW?

     Nieszczęśliwe wypadki mogą przydarzyć się na każdym kroku i często w najmniej oczekiwanym momencie. Skradziony bagaż podczas długo wyczekiwanego urlopu, kontuzja w trakcie uprawiania sportu, czy wypadek w pracy. Nie możemy uniknąć tych sytuacji, ale warto ubezpieczyć się od ich przykrych następstw. Ekspert towarzystwa ubezpieczeniowego Compensa – Andrzej Paduszyński radzi, jak najlepiej dopasować zakres ubezpieczenia NNW tak, by zyskać maksymalną ochronę i poczucie bezpieczeństwa.

     Do najczęstszych wypadków, które są odnotowywane przez ubezpieczycieli należą urazy kończyn górnych, dolnych oraz urazy głowy i twarzy. Nie trzeba uprawiać ekstremalnych sportów – wystarczą codzienne prace domowe, jak wieszanie firanek. Podczas tej prozaicznej czynności bardzo łatwo można np. złamać obie ręce i być wyłączonym z aktywnego życia przez kilka tygodni. Wypłacone świadczenie w postaci kilku tysięcy złotych tylko lekko uśmierzy ból, ale dodatkowe środki pomogą w rehabilitacji i uzupełnieniu domowego budżetu. Zdarzają się jednak groźniejsze sytuacje powodujące nie tylko trwały uszczerbek na zdrowiu. W Polsce, według  statystyk Policji Państwowej, w 2014 roku w drogowych wypadkach zginęły 3202 osoby, a ponad 42,5 tysiąca osób zostało rannych.

      

     Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie NNW?

     Ubezpieczenie NNW jest polisą dobrowolną i uzupełniającą. Powinien mieć ją każdy, gdyż jej zakres nie sprowadza się wyłącznie do zabezpieczenia w razie doznanego urazu. Polisa stanowi także ochronę dla osób najbliższych. Jeśli ubezpieczony dozna nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego będzie potrzebował stałej opieki, wówczas może otrzymać świadczenie pokrywające koszty leczenia i rehabilitacji. Natomiast w przypadku śmierci poszkodowanego, wykupiona polisa zabezpieczy przyszłość najbliższych. W tragicznym wypadku na placu budowy, w którym zginął pracownik, jego rodzina otrzymała świadczenie w wysokości 200 000 zł. Wystarczyło ono na spłatę kredytu mieszkaniowego, a dzieci mogły dokończyć edukację. Ubezpieczenie NNW to konieczne zabezpieczenie dla wszystkich – dla osób pracujących w domu czy w biurze. Jednak przede wszystkim dla tych, którzy prowadzą różnego rodzaju przedsięwzięcia –  od e-biznesu po zarządzanie firmami budowlanymi.

      

     Czym kierować się przy wyborze polisy?

     Istotną kwestią przy wyborze ubezpieczenia NNW jest zakres ochrony oferowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto upewnić się, czy można go kształtować wedle własnych potrzeb. Należy dowiedzieć się także, jakie sumy ubezpieczenia gwarantuje nam towarzystwo. Warto również zorientować się, jakie wyłączenia odpowiedzialności zawarte są w umowie – na przykład jeśli ubezpieczony prowadzi aktywny tryb życia, powinien upewnić się, czy towarzystwo obejmuje ochroną sporty amatorskie, które być może wymagają dodatkowej opłaty. To samo dotyczy sportu wyczynowego. Zazwyczaj nie jest on objęty ochroną, ale  można go włączyć do zakresu polisy, opłacając dodatkową składkę. Warto również sprawdzić, jak kształtuje się wysokość świadczenia gwarantowanego przez ubezpieczyciela. Przykładowo Compensa oferuje odrębne sumy ubezpieczenia na każde ryzyko. Oznacza to, że każde wypłacone świadczenie może maksymalnie wynosić tyle, ile  suma ubezpieczenia ustalona dla tego ryzyka. Niektóre towarzystwa zakładają jednak limity w ramach głównej sumy ubezpieczenia.

     Co obejmuje NNW?

      

     Zakres polisy kształtowany jest zazwyczaj zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.  Compensa posiada szeroką i przede wszystkim elastyczną ofertę ubezpieczenia NNW – można ubezpieczyć się zarówno od trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak również od śmierci w skutek nieszczęśliwego wypadku. Ponadto klient ma do wyboru szereg dodatkowych opcji, do których zaliczają się między innymi zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, nabycia środków specjalnych takich jak wózek inwalidzki czy kule.  Klienci mogą także otrzymać dziennie świadczenie za minimum 5-dniowy pobyt w szpitalu. Istotnym rozszerzeniem, które warto dokupić zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, jest ubezpieczenie od kradzieży bagażu lub jego zaginięcia (pod warunkiem, że został powierzony profesjonalnemu przewoźnikowi). Oferujemy również unikalną na rynku klauzulę polegającą na dostosowaniu mieszkania do potrzeb osoby, która w wyniku wypadku doznała trwałego inwalidztwa. Należy jednak pamiętać, że na każde rozszerzenie kształtowana jest odrębna suma ubezpieczenia.

      

     Wysokość składki

      

     Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników, jak na przykład okres ubezpieczenia, zakres ochrony, czy rodzaj wykonywanej pracy. Zdefiniowane są trzy klasy ryzyka zawodowego – do pierwszej zalicza się prace umysłowe i biurowe. Druga klasa to prace lekko fizyczne typu fryzjer, kelner czy kucharz. Trzecia natomiast obejmuje zawody niebezpieczne, wymagające dużego wysiłku fizycznego jak na przykład praca w kopalni czy przy wycince drzew. Wykonywanie zawodu przynależnego do trzeciej grupy ma największy wpływ na wysokość składki. Zależna jest ona także od sumy ubezpieczenia na poszczególne ryzyka oraz klauzule, a także ewentualne dodatkowe rozszerzenia. Nie bez znaczenia jest też wiek klienta.
      

      Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW?

      

     1. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie, a jego następstwa są niekiedy wyjątkowo
     uciążliwe

     2. Ubezpieczenie NNW przeznaczone jest dla wszystkich – niezależnie od wieku, czy rodzaju wykonywanej pracy.

     3. Już niewielka składka gwarantuje szeroką ochronę.

     4. Ubezpieczenie zapewnia ochronę  finansową członkom rodziny.

     5. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym.

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large