• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     Terroryzm i alkohol na urlopie. Czy zadziała ubezpieczenie?

     • Polacy coraz bardziej świadomie podchodzą do zakupu ubezpieczeń podróżnych.
     • Turyści zaczęli częściej zwracać uwagę na możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej, przede wszystkim o ryzyka szkód spowodowanych podczas aktów terroru oraz po spożyciu alkoholu.
     • Na rozszerzenie o te ryzyka podstawowego zakresu ubezpieczenia decyduje się nawet 25% klientów – wynika z szacunków towarzystwa ubezpieczeń Compensa.

     Ubezpieczyciele zauważają, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do zakupu ubezpieczeń na czas zagranicznego urlopu. Oznacza to, że nie ograniczają się już wyłącznie do rozwiązań proponowanych przez biura podróży czy systemy rezerwacji biletów lotniczych lub noclegów, lecz na własną rękę szukają polisy dopasowanej do charakteru i miejsca wyjazdu.

      

     Dla klientów wciąż najważniejsze są sumy ubezpieczenia, a więc kwoty, do których są chronieni podczas zagranicznego wyjazdu. Ale coraz częściej zwracają też uwagę na klauzule dodatkowe, czyli na możliwość rozszerzenia podstawowego zakresu ochrony o dodatkowe ryzyka, które mogą powodować problemy w trakcie wyjazdu turystycznego. Wiele zapytań dotyczy ochrony na wypadek aktów terroru – mówi Andrzej Paduszyński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

      

     Możliwość włączenia  do zakresu ochrony ryzyka szkód, do których doszło wskutek aktów terroru, pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno. Drugim takim rozwiązaniem jest tzw. klauzula alkoholowa. Co te rozszerzenia zmieniają w ubezpieczeniach?

      

     Gdy szkodę wyrządzą terroryści…

     Zainteresowanie ochroną przed skutkami działań aktów  terroru (oraz wybuchu niespodziewanej wojny) to rezultat dużej liczby zamachów w ostatnich paru latach. Również w krajach europejskich, które do tej pory uznawane były za bezpieczne.

      

     W zeszłym roku ok. 20% wystawionych polis zostało uzupełnionych o klauzulę dotyczącą skutków aktów terroru. Na koniec I kw. 2018 r. na objęcie ochroną tego ryzyka zdecydowało się już ok. 13% ubezpieczonych u nas osób. Spodziewamy się, że w sezonie letnim odsetek polis z rozszerzeniem ochrony o akty terroru znacząco wzrośnie – dodaje Andrzej Paduszyński.

      

     Klauzula obowiązuje na terenie całego świata, ale z ochrony wyłączone są te państwa, w które w dniu rozpoczęcia podróży zostały oznaczone przez MSZ statusem „nie podróżuj” lub „opuść natychmiast”. Informację na ten temat można sprawdzić pod adresem www.msz.gov.pl. Rozszerzona ochrona znosi wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela związane z aktami terroru. Zapewnia pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie w związku z następstwami nieszczęśliwych wypadków oraz możliwość skorzystania z pomocy assistance.

      

     Wypadek po alkoholu

     Klauzula spożycia alkoholu działa podobnie, bo eliminuje znajdujące się zazwyczaj w ogólnych warunkach ubezpieczenia wyłączenie, zgodnie z którym ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia, których przyczyną było spożycie alkoholu. Rozszerzenie ochrony również w tym przypadku będzie więc dotyczyło wszystkich elementów składających się na ubezpieczenie turystyczne.

     To ryzyko  cieszy się  dużym zainteresowaniem wśród  naszych klientów. Szacujemy, że w tym roku prawie 25% polis turystycznych zostanie rozszerzonych o tę klauzulę – mówi Andrzej Paduszyński z Compensy.

      

     Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

      

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large