• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      Ubezpieczenie na majówkę to kilka złotych dziennie (kalkulacje)

      • Majówka otwiera wiosenno-letni sezon turystyczny i tym samym rozpoczyna czas wzmożonego zainteresowania ubezpieczeniami na zagraniczne wyjazdy.
      • Niezależnie od długości wyjazdu polisę w najwyższym wariancie ochrony można znaleźć za kilka złotych za dzień.
      • Ubezpieczenie można kupić nawet na ostatni moment, ale powinno być zawarte przed wyjazdem z Polski.

      Naturalną konsekwencją coraz popularniejszych w ostatnich latach wyjazdów zagranicznych jest wzrost zainteresowania polskich turystów ochroną ubezpieczeniową.

      Majówka otwiera zarówno wiosenno-letni sezon turystyczny i jednocześnie sezon sprzedaży ubezpieczeń na zagraniczne wyjazdy. Rośnie świadomość ubezpieczeniowa Polaków, którzy coraz rzadziej wybierają się poza kraj bez polisy turystycznej. W mediach dużo mówi się o przykładach problemów finansowych i logistycznych, jakie w obcym państwie mieli turyści bez polisy. To przemawia do wyobraźni i znajduje odzwierciedlenie w sprzedaży ubezpieczeń – mówi Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

      Na popularność ubezpieczeń turystycznych wpływa również prosty proces zakupu – u agenta, a często także przez stronę internetową czy nawet aplikację Messenger. Ubezpieczyciele potrzebują od klienta tylko kilku informacji: okresu pobytu poza Polską, liczby i wieku osób biorących udział w wyjeździe, miejsca pobytu (często według wyłącznie ogólnego podziału Europa/Świat) oraz decyzji o ewentualnym rozszerzeniu ochrony (np. o uprawianie za granicą niebezpiecznych sportów czy włączenie do polisy szkód spowodowanych po alkoholu). Co ważne, polisę da się kupić z dużym wyprzedzeniem, ale równie dobzre na ostatni moment – warunkiem jest zawarcie ubezpieczenia przed wyjazdem z kraju.

      Tyle kosztuje polisa na majówkę (3 lub 5 dni)

      Cena ubezpieczenia turystycznego stanowi ułamek kosztów całego wyjazdu. Compensa skalkulowała przykładową wysokość składki dla dwóch osób w przedziale wiekowym 26-65 lat, które wybierają się na 3- lub 5-dniowy wyjazd do jednego z europejskich krajów.

      Na cenę ma wpływ zakres ochrony. Im wyższe są sumy ubezpieczenia i więcej elementów wchodzi w skład polisy, tym płaci się więcej. Jednak nawet najwyższy wariant można kupić za kilka złotych za osobę dziennie – dodaje Andrzej Paduszyński.

      Ochrona w okresie 1-3 maja 2019 roku będzie kosztowała dwójkę turystów 48 zł (8 zł os./dzień) w najwyższym dostępnym wariancie ubezpieczenia: pokrycie kosztów leczenia do 350 tys. zł, pełny zakres assistance, odszkodowanie po wypadku do 20 tys. zł, odpowiedzialność cywilna (OC) w życiu prywatnym i ochrona bagażu do 2 tys. zł. Z kolei polisa w wariancie do 200 tys. zł w zakresie kosztów leczenia, 100 tys. zł przy OC w życiu prywatnym, NNW do 10 tys. zł i najwyższa opcja assistance to wydatek 37 zł – 6,1 zł za osobę dziennie. Cena spada do 28 zł (4,6 zł os./dzień), jeżeli suma ubezpieczenia kosztów leczenia wyniesie 100 tys. zł, assistance zostanie zawarty w bazowym wariancie, do których dodane zostanie NNW w sumie do 10 tys. zł.

      W przypadku wyjazdu w okresie 1-5 maja 2019 roku ceny za polisę wzrosną odpowiednio do 76 zł (7,6 zł os./dzień), 60 zł (6 zł os./dzień) i 43 zł (4,3 zł os./dzień).

      Czy trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne?

      Ubezpieczenie turystyczne jest dobrowolne. Zatem turysta samodzielnie decyduje, czy zaopatrzy się w tego rodzaju ochronę, czy nie. Wielu Polaków za granicę zabiera wyłącznie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), pozwalającą korzystać podczas wakacji w większości europejskich krajów z opieki medycznej na takich zasadach, co obywatele państwa pobytu. Kartę wydaje NFZ, którego statystyki z ostatnich lat pokazują, że to rozwiązanie stało się powszechnie stosowane przez turystów z Polski. Ma ono jednak swoje plusy i minusy.

      W ramach EKUZ można skorzystać z dostępu do publicznej służby zdrowia, ale przecież nie w każdym kraju jest ona w pełni darmowa, poza tym karta nie daje dostępu do prywatnych placówek, a często także do ratownictwa i transportu medycznego. Takich ograniczeń nie ma w dobrowolnej polisie turystycznej. Mając ubezpieczenie nie trzeba więc martwić się np. tym, że w Hiszpanii płaci się za przejazd karetką, a w Chorwacji część kosztów leczenia ponosi pacjent – tłumaczy Andrzej Paduszyński z Compensy.

      W ramach ubezpieczenia turystycznego można liczyć na pokrycie wszystkich kosztów leczenia za granicą. Polisa gwarantuje dostęp zarówno do publicznych, jak i prywatnych placówek medycznych w kraju pobytu. Ubezpieczyciel w zakresie assistance turystycznego zapewnia ponadto pokrycie kosztów ratownictwa i transportu medycznego, a także wszelką pomoc w ich zorganizowaniu – od wsparcia w kontakcie z lekarzami po ewentualne opłacenie tłumacza czy znalezienie miejsca w hotelu. Do polisy może też być włączona ochrona bagażu, NNW oraz OC w życiu prywatnym, w ramach którego ubezpieczyciel przejmie na siebie odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim.

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large