• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Ubezpieczenie nieruchomości – o czym należy pamiętać przy wyborze polisy?

            Pożar, powódź, kradzież, włamanie – to tylko kilka przykładów zagrożeń dla domu czy mieszkania. Trudno je przewidzieć, ale zakup odpowiedniego ubezpieczenia może zrekompensować powstałe w ich wyniku straty. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na wybór polisy? Odpowiedzi na to pytanie udziela Andrzej Paduszyński – Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w towarzystwie ubezpieczeń Compensa.

            Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego ubezpieczenia, należy dokładnie przeanalizować własne potrzeby i zastanowić się, jakie elementy domu lub mieszkania powinny zostać ubezpieczone. Jest to najistotniejszy krok, który w razie wypadku, zapewni satysfakcjonujące odszkodowanie. Zakres polisy może być bardzo szeroki – uzależniona jest od niego nie tylko wysokość składki, ale również nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa.

            Pożar – najgroźniejszy dla domu

            W ciągu roku w Polsce odnotowywanych jest blisko 140 tysięcy pożarów w tym około 30-40 tysięcy to pożary mieszkań i domów. Spośród szkód powstających w wyniku różnego rodzaju wypadków, te spowodowane przez pożary wyrządzają największe straty. Właśnie dlatego podstawowy wariant ubezpieczenia to tak zwana linia od ognia. Obejmuje ona ubezpieczenie murów budynku mieszkalnego oraz jego stałe elementy, do których zaliczają się m.in.: tynk, kafelki, boazeria, panele, parkiet, terakota, jak również elementy instalacji. Warto pamiętać, że w przypadku ubezpieczenia domu, do stałych elementów zaliczany jest także dach oraz wszystkie części, które się na nim znajdują.  (Ponadto do głównych nośników ryzyka, które często zagrażają nieruchomości należą między innymi  huragan, zalanie, powódź oraz deszcz nawalny.)

            Sprawdź co masz w szafie

            Zakres polisy może być szerszy i obejmować także ruchomości domowe, czyli wszystkie elementy, które znajdują się wewnątrz, począwszy od zastawy stołowej, poprzez ubrania, rzeczy osobiste, meble czy sprzęt elektroniczny. Można je ubezpieczyć od ognia i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem. Niektórzy ubezpieczyciele oferują także ochronę przedmiotów znajdujących się w piwnicy (z zastrzeżeniem, np. że jej drzwi muszą być całkowicie zasłonięte).

            Ubezpieczając ruchomości domowe, trzeba precyzyjnie oszacować ich wartość. Nie należy opierać się na przybliżonych kwotach. Warto dokładnie przeanalizować co mamy w domu, gdyż odpowiednio określona wartość przedmiotów gwarantuje, w razie zajścia zdarzenia satysfakcjonujące odszkodowanie. Jeśli wysokość sumy nie odpowiada rzeczywistej wartości posiadanych rzeczy, wówczas przyznane odszkodowanie może być zbyt niskie.

            Dla naszych agentów organizujemy ćwiczenie „pokaż, co masz w szafie” polegające na rozpisaniu np. liczby koszul, par spodni czy butów. To zadanie pozwala zrozumieć, że dokładne określenie wartości posiadanych przedmiotów nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Określenie odpowiednich kwot ruchomości domowych jest istotne również z innego powodu – nasze towarzystwo  wypłaca odszkodowanie w kwotach odpowiadających ich pierwotnej wartości.

            Definicje czy wyłączenia?

            Wybierając ubezpieczenie, należy wykazać się zmysłem przewidywania, zastanowić się jakie potencjalne zagrożenia mogą się przydarzyć oraz przeanalizować, które z nich obejmuje zakres ubezpieczenia. Warto również skorzystać z porady agenta, wytłumaczy on jak szeroka jest definicja danego zdarzenia. W naszej ofercie znajdują się dwa produkty dedykowane ubezpieczeniu domu
            i mieszkania: Compensa Mój Dom i Compensa Rodzina. Pierwszy z nich opiera się na zasadzie all risk, nie opisuje zdarzeń, które mogą nastąpić, ponieważ ich katalog jest nieograniczony. Zawiera on jedynie wyłączenia, skatalogowane i wyjaśnione w przejrzysty sposób. Natomiast Compensa Rodzina jest to kompleksowe ubezpieczenie mienia w zakresie ryzyk wskazanych w OWU. Obie polisy są jednak elastyczne i można je dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Elementy, które powinny wchodzić w skład ubezpieczenia są bardzo zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników – począwszy od regionu geograficznego, a skończywszy na rodzaju nieruchomości. Warto pamiętać, że mają one także wpływ na koszt polisy. Klienci Compensy mogą liczyć na szereg ulg: np.
            w
            przypadku zawarcia polisy 3-letniej, otrzymują 50% zniżki w trzeci roku ubezpieczenia. Zniżki przysługują także za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

            Zgłoszenie szkody a czas likwidacji

            Kiedy już przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, należy zgłosić szkodę możliwie jak najszybciej, najlepiej zaraz po zajściu zdarzenia. W tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na stronie internetowej lub zadzwonić do ubezpieczyciela,  podać numer polisy, określić kiedy wystąpiła szkoda i precyzyjnie opisać, co uległo zniszczeniu lub kradzieży. Na miejsce zdarzenia przysyłany  jest mobilny ekspert, który oceni szkody i przygotuje wycenę.

            Czas procesu likwidacyjnego uzależniony jest od powagi zdarzenia i jego następstw. Jeśli szkody są drobne i opiewają na wartość do 5 tysięcy złotych, istnieje możliwość telefonicznego ustalenia kwoty odszkodowania. Wówczas wysyłana jest ona na konto poszkodowanego często już następnego dnia. W przypadku większej szkody czas oczekiwania na rekompensatę regulowany jest kodeksem i wynosi 30 dni.

             O czym należy pamiętać przy wyborze polisy?

            1. Określ dokładnie swoje potrzeby – zastanów się, co dokładnie chcesz ubezpieczyć.

            2. Oszacuj precyzyjnie wartość przedmiotów, które posiadasz.

            3. Sprawdź zakres swojego ubezpieczenia.

            4. Przeczytaj ze zrozumieniem definicje zdarzeń lub wyłączenia zawarte w OWU.

            5. Wykaż się zmysłem przewidywania – zastanów się, jakie zagrożenia mogą czyhać na Twój dom lub mieszkanie.

            6. Miej polisę w zasięgu ręki – jest to bardzo ważne przy ewentualnym zgłoszeniu szkody.

             

             ***

            Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group działa na polskim rynku od 1990 roku. Spółka należy do austriackiej grupy Vienna Insurance Group, wiodącego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zapewnia kompleksową obsługę Klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych Klientów korporacyjnych oferując m.in. ubezpieczenia: komunikacyjne, zdrowotne, mieszkań, mienia i odpowiedzialności cywilnej. Więcej szczegółów na: https://www.compensa.pl

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large