• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      Vienna Insurance Group continued its upward trend in the third quarter of 2018 (ENGLISH)

      • W gminie Osielec (woj. małopolskie) 8 maja 2018 roku doszło do pożaru domu jednorodzinnego, który powstał wskutek wybuchu butli z gazem.
      • Poważnym uszkodzeniom uległa konstrukcja nieruchomości i znajdujące się w niej ruchomości domowe – nadzór budowlany nakazał rozbiórkę budynku.
      • Za likwidację szkody odpowiadało towarzystwo ubezpieczeń Compensa – proces został zakończony w zaledwie 2 tygodnie, a łączna wartość wypłaty przekroczyła 300 tys. zł.

      Do pożaru domu jednorodzinnego znajdującego się przy gospodarstwie rolnym w Osielcu w woj. pomorskim doszło 8 maja 2018 roku ok. godziny 17:30. Bezpośrednią przyczyną pojawienia się ognia było uszkodzenie instalacji gazowej i powstały w efekcie tego wybuch znajdującej się na parterze domu 11-kilogramowej butli z gazem. Compensa wyceniła wartość strat majątkowych na 311,2 tys. zł. Po 8 dniach od pożaru poszkodowana rodzina otrzymała wypłatę zaliczki, natomiast rozliczenie kosztorysowe szkody nastąpiło po 14 dniach. Pieniądze pozwolą poszkodowanym na odbudowę domu, który w wyniku szkody został przez nadzór budowlany przeznaczony do rozbiórki.

      W wyniku pożaru uszkodzone zostały takie elementy budynku, jak więźba dachowa, pokrycie dachu z blachy trapezowej powlekanej, strop nad parterem, ściany zewnętrzne i wewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego, komin murowany, podłogi i posadzki, stolarka okienna i drzwiowa, tynki i powłoki malarskie, a także instalacja elektryczna, sanitarna i centralnego ogrzewania. Ponadto zniszczone lub uszkodzone niemal wszystkie ruchomości domowe znajdujące się w pomieszczeniach na parterze.

      Właściciele zniszczonego w wybuchu i pożarze domu bardzo starannie podchodzili do utrzymania w jak najlepszym stanie obiektu i znajdujących się w nim urządzeń – zawsze na czas przeprowadzali niezbędne przeglądy i konserwacje, a w 2016 roku ukończyli prace remontowe. Ich przykład pokazuje, że nawet największa dbałość o instalacje budynkowe nie gwarantuje, że nie dojdzie do szkody. Dlatego tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia z odpowiednio dobranym zakresem ochrony, obejmującym elementy stałe budynku oraz ruchomości domowe. Tak właśnie było w przypadku domu w Osielcu – mówi Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensie.

      Do ustalenia przyczyny pożaru ubezpieczyciel powołał zewnętrznego rzeczoznawcę, a na jej wniosek także biegłego z zakresu pożarnictwa. W ocenie ekspertów wybuch butli z gazem, a w konsekwencji pożar, należy ocenić jako niezależne od człowieka zdarzenie losowe. Ze względu na zabezpieczenie dowodów przez policję niemożliwe było ustalenie, co dokładnie spowodowało uszkodzenie instalacji. Zainicjowanie wybuchu mogło nastąpić w chwili załączenia się agregatu chłodniczego lodówki.

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large