• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      VIENNA INSURANCE GROUP NA SOLIDNYM FUNDAMENCIE:

      Ciągłość w kierownictwie koncernu gwarantem stabilności Dr Peter Hagen przejmuje pałeczkę od dra Güntera Geyera Rozdanie po raz pierwszy nagród „Günter Geyer-Award za świadomość społeczną“ o łącznej wartości 100 000 euro.

      Zmiana na czele Vienna Insurance Group AG, Wiener Versicherung Gruppe, została uczczona w piątek 25 maja w Austria Center. Na zaproszenie Dyrektora Generalnego dra Güntera Geyera i Zastępcy Dyrektora Generalnego dra Petera Hagena do Wiednia przybyło około 1200 członków kadry kierowniczej Koncernu z 25 krajów.

      Vienna Insurance Group z nowym kierownictwem oparta na solidnym fundamencie

      Dr Peter Hagen przejmuje od dra Güntera Geyera 1 czerwca funkcję Dyrektora Generalnego i tym samym staje na czele Zarządu Vienna Insurance Group. Dyrektor Generalny dr Geyer ustępuje z kierownictwa Koncernu po jedenastu owocnych latach. W przyszłości jako Prezes Zarządu głównego akcjonariusza, Wiener Städtische Versicherungsverein, zajmować się będzie kluczowymi zagadnieniami strategicznymi oraz działalnością kulturalną i społeczną koncernu.

      „Vienna Insurance Group stoi na solidnym fundamencie, stworzonym wspólnie przez nasz silny zespół dzięki odważnemu, a jednocześnie przezornemu zarządzaniu. Jestem przekonany, że dr Hagen ze swoim doświadczeniem i determinacją równie konsekwentnie i z równym powodzeniem poprowadzi Koncern naprzeciw przyszłym wyzwaniom. Poprzez szczególne zaangażowanie i dążenie do osiągania coraz lepszych wyników przez naszych pracowników także w przyszłości Vienna Insurance Group będzie liderem na rynkach ubezpieczeniowych CEE“, powiedział dr Günter Geyer, podkreślając ciągłość strategii Koncernu.

      68-letni dr Günter Geyer w 1974 roku został pracownikiem byłego Wiener Städtische Versicherung, a w 1988 roku wybrano go do zarządu. Od 1 lipca 2001 r. jako Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu wytyczał kierunki rozwoju i ekspansji Koncernu. Pod jego kierownictwem Vienna Insurance Group stała się największym koncernem ubezpieczeniowym Austrii, a także Europy Środkowo-Wschodniej. W tym okresie wolumen składek ubezpieczeniowych przez Koncern potroił się, liczba pracowników wzrosła dwukrotnie, a zysk Koncernu z ok. 21 mln euro zwiększył się do ok. 560 mln euro.

      52-letni dr Peter Hagen pracownikiem Koncernu został w 1989 roku, a członkiem Zarządu Vienna Insurance Group jest od lipca 2004 – od roku 2009 jako Zastępca Dyrektora Generalnego. W Austrii i na terenie CEE zebrał obszerne doświadczenia na najwyższych szczeblach kierowniczych w różnych sektorach działalności. Jako członek zarządu znacznie przyczynił się do pomyślnego rozwoju działalności na Słowacji i w Czechach. Ponadto od założenia do 2011 roku kierował jako Dyrektor Generalny wchodzącym w skład Koncernu  towarzystwem reasekuracyjnym VIG Re w Pradze.

      Od 1 czerwca 2012 r. w skład Zarządu Vienna Insurance Group wchodzą:

      Dr Peter Hagen, Prezes Zarządu (CEO), Dyrektor Generalny

      Dr Franz Kosyna, Zastępca Dyrektora Generalnego

      Dr Martin Simhandl, CFO

      Franz Fuchs

      Mgr Peter Höfinger

      Z inicjatywy dra Güntera Geyera w szeregu krajów Europy Środkowo-Wschodniej odbył się w  2011 r. pierwszy „VIG Social Active Day“. Jest on wyraźną oznaką głębokiego społecznego zaangażowania Koncernu. Pracownicy spółek wchodzących w skład Koncernu mają możliwość poświęcenia jednego dnia roboczego w roku na pracę społeczną.

      Rozdanie po raz pierwszy nagród „Günter Geyer-Award za świadomość społeczną“

      W uznaniu społecznej postawy i inicjatywy dra Geyera, Wiener Städtische Versicherungsverein, główny akcjonariusz Vienna Insurance Group, ustanowił nagrodę jego imienia za świadomość społeczną. „Günter Geyer-Awards za świadomość społeczną“ zostały po raz pierwszy rozdane podczas tegorocznego spotkania kadry kierowniczej. Łączna suma nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. euro jest przeznaczona na wspieranie dalszych inicjatyw społecznych spółek Koncernu Vienna Insurance Group.

      „Jestem zachwycony, że tak wielu naszych pracowników tak entuzjastycznie przyjęło „Social Active Day“, angażując się w różne projekty. Wiener Städtische Versicherungsverein nagradza to zaangażowanie dorocznymi nagrodami o łącznej sumie 100 tys. euro. Cieszę się, że dzięki temu możemy rozwijać dalsze inicjatywy społeczne. Głęboka świadomość społeczna i poczucie odpowiedzialności społecznej stanowią istotne elementy kultury naszej firmy“, powiedział dr Günter Geyer.

      1. nagroda:  Kooperativa, Tschechische Republik – „Helping Paws“

      Pierwsza nagroda50 000 euro – została przyznana czeskiej spółce naszego Koncernu Kooperativa za jej wsparcie dla organizacji Helping Paws (pomocne łapy). Nagrodę przyjął Dyrektor Generalny Kooperativy, inż. Martin Diviš, MBA. „Helping Paws“ szkoli psy do pomocy dla osób z fizycznymi upośledzeniami. Psy te pomagają w sytuacjach, w których z powodu niepełnosprawności ich właściciele nie są w stanie sami sobie poradzić. Pełnią one także rolę towarzyszy w życiu codziennym.

      2. nagroda: Union Biztosító, Węgry – „Batór Tabór“

      W imieniu węgierskiej spółki Koncernu Union Biztosító 30 000 euro za zajęcie drugiego miejsca przyjął za projekt „Batór Tabór“ Dyrektor Generalny Gábor Lehel. „Obóz dzielnych ludzi“ nieodpłatnie oferuje chronicznie chorym dzieciom pobyt na obozie letnim i udział w specjalnie na potrzeby dzieci opracowanej terapii zajęciowej. Już od szeregu lat pracownicy Union Bíztosíto angażują się na rzecz Batór Tabór. Wykonując prace renowacyjne i ogrodowe pomagają oni w upiększeniu i uatrakcyjnieniu obiektu.

      3. nagroda: Helios, Chorwacja – Sierociniec św. Teresy

      Trzecia nagroda przypadła w udziale chorwackiej spółce Helios. Od dra Geyera 20 000 euro przyjął Dyrektor Generalny Heliosa dr Walter Leonhartsberger-Schrott za projekt dla sierocińca św. Teresy. Prowadzony przez siostry karmelitanki dom zapewnia zaniedbanym dzieciom opiekę, bezpieczeństwo i wsparcie.

       

      ***

      Vienna Insurance Group (VIG) jest najwyżej notowanym przedsiębiorstwem w indeksie ATX giełdy wiedeńskiej. Vienna Insurance Group z siedzibą w Wiedniu jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych Europy Środkowo-Wschodniej. Poza swoim rynkiem macierzystym – Austrią – Vienna Insurance Group prowadzi działalność poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe, w których posiada udziały w Albanii, Bośni-Hercegowinie, Bułgarii, Niemczech, Estonii, Gruzji, Chorwacji, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Turcji, Węgrzech, Ukrainie i Białorusi. Ponadto działają oddziały Wiener Städtische Versicherung we Włoszech i w Słowenii oraz Donau Versicherung we Włoszech.

      Na rynku austriackim Vienna Insurance Group reprezentują Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung i Sparkassen Versicherung.

      Pytania prosimy kierować do:

      VIENNA INSURANCE GROUP
      Mag.
      Alexander Jedlicka
      Leitung Public Relations
      Schottenring 30, A-1010 Wien
      Tel.: +43 (0)50 390-21029
      Fax: +43 (0)50 390 99-21029
      E-Mail: alexander.jedlicka@vig.com

       

      Materiały prasowe dostępne są także na https://www.vig.com

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large