• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      VIENNA INSURANCE GROUP W POLSCE

      3 miejsce na polskim rynku ubezpieczeniowym; Największy rynek kluczowy VIG; Strategiczne przejęcie Skandia Życie wzmacnia portfel.

      Pięć silnych marek, składka przekraczająca 1 miliard Euro w roku finansowym 2013 i blisko 1,900 wyspecjalizowanych pracowników. To wszystko sprawia, że Vienna Insurance Group jest trzecim największym graczem na rynku polskim. Spółka weszła na polski rynek ubezpieczeniowy w roku 1998 i od tamtej pory tempo stopniowej ekspansji i coraz silniejszej obecności na rynku nadają strategiczne przejęcia. Po 15 latach od wejścia na rynek, VIG z powodzeniem działa pod marką ubezpieczycieli majątkowych takich jak Compensa Majątek, Benefia Majątek i InterRisk oraz ubezpieczycieli na życie: Compensa Życie, Polisa Życie i Skandia Życie. Compensa Majątek ma dodatkowo oddziały na Litwie i Łotwie. 

      Dobra pozycja na przyszłość

      Polska jest jedną z największych gospodarek w Unii Europejskiej i nawet w czasie kryzysu gospodarczego radziła sobie dobrze dzięki dużemu popytowi krajowemu. Dla VIG Polska – z ponad 38 milionami mieszkańców – jest jednym z największych rynków w regionie. Oprócz Polski innymi kluczowymi rynkami Grupy są Austria, Czechy, Słowacja, Rumunia, Ukraina, Bułgaria, Chorwacja i Węgry. Ze średnią roczną składką w wysokości 390 Euro na mieszkańca, rynek polski ma ogromny potencjał wzrostu. W Austrii wartość porównawcza wynosi ok. 1,950 Euro.

      – W ostatnich latach Grupa VIG stała się jednym z najlepszych graczy na polskim rynku ubezpieczeniowym ze względu na strategię nastawioną na rentowność i wzrost organiczny. Silna koncentracja na obsługę klienta, dobra znajomość Jego potrzeb oraz zaangażowanie naszego kierownictwa i pracowników sprawiły, że staliśmy się trzecią największą grupą ubezpieczeniową w Polsce – mówi Franz Fuchs, Dyrektor Generalny VIG Polska.

      Grupa posiada udział w polskim rynku ubezpieczeniowym na poziomie 8,2%. Spółki VIG zajmują 4. pozycję w segmencie ubezpieczeń majątkowych oraz 3. miejsce na rynku ubezpieczeń na życie. Spółki charakteryzują się dobrze zdywersyfikowanym portfelem produktów. Przejęcie Skandii Życie ma na celu dalsze budowanie portfela i uzupełnienie działalności VIG o ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, sprzedawane głównie przez partnerów bankowych i pośredników finansowych.

      – Strategia wzrostu VIG opiera się na dokonywaniu inwestycji długoterminowych. Wraz z ostatnio sfinalizowanym przejęciem Skandii, VIG robi kolejny ważny krok w swoim rozwoju i wzmacnia pozycję Vienna Insurance Group jako całości, w szczególności w obszarze sprzedaży. Koncentrując się na ubezpieczeniach na życie z UFK, poszerzamy nasz portfel produktów i dzięki temu będziemy stabilnym partnerem dla jeszcze większej liczby klientów w przyszłości – podkreśla Peter Hagen, Prezes Zarządu Vienna Insurance Group.

      Udany rok finansowy 2013 dla VIG w Polsce

      W roku 2013 spółki Vienna Insurance Group w Polsce osiągnęły łączną składkę w wysokości  1,1 miliarda Euro. To sprawiło, że VIG zajmuje 3. pozycję na wysoce konkurencyjnym polskim rynku ubezpieczeniowym. W segmencie ubezpieczeń na życie produkty ze składką regularną wzrosły o 35,3 procent. W obszarze ubezpieczeń majątkowych spółki Grupy w Polsce wygenerowały składkę wartą 560,1 miliona Euro. W niekomunikacyjnych liniach biznesowych osiągnęły imponujący wzrost składki o prawie 13 procent. Zysk (brutto) wzrósł o znaczące 20,8 procent do kwoty 50,2 miliona Euro. Dla polskich spółek Grupy ten istotny wzrost jest potwierdzeniem ich koncentracji na rentowności. Wskaźnik zespolony obniżył się o 1,4 punktu procentowego do imponujących 96,2 procent.

       

      Vienna Insurance Group – NIEkwestionowany NR 1 NA RYNKACH KLUCZOWYCH

      Vienna Insurance Group jest wiodącą międzynarodową grupą ubezpieczeniową w Europie Środkowo-Wschodniej z siedzibą w Wiedniu. Grupa powstała w roku 1824. Dziś prowadzi działalność ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń majątkowych dzięki 50 spółkom należącym do Grupy w 25 krajach.

       

      Konsekwentnie wdrażana długoterminowa strategia

       

      Vienna Insurance Group jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 20 lat i posiada jasno zdefiniowaną strategię opartą na wartościach i zrównoważonym rozwoju. W ten sposób Grupa koncentruje się na stałym i zrównoważonym wzroście składek i zysków, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym 180 milionów mieszkańców stanowi ogromną bazę potencjalnych Klientów.

       

      Strategiczne kamienie milowe VIG:

      • Koncentracja na działalności ubezpieczeniowej

      • Konserwatywna polityka inwestycyjna

      • Koncentracja na Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej

      • Wielomarkowa strategia (Multibranding)

      • Strategiczne partnerstwo z Erste Group

      • Lokalna przedsiębiorczość

       

      Siła finansowa połączona z wysoką stabilnością

       

      Akcje Vienna Insurance Group są notowane na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1994 roku oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Pradze od roku 2008. W tym samym roku wzrost kapitału zakładowego o ponad 1 miliard Euro wykorzystano na przejęcie działalności ubezpieczeniowej Erste Group.

      Vienna Insurance Group posiada aktywa finansowe znajdujące odzwierciedlenie w nocie ratingowej na poziomie „A+” z perspektywą stabilną nadanej przez agencję Standard & Poor’s. To sprawia, że VIG jest najlepiej ocenianą spółką na wiodącym indeksie Wiedeńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

      Uwzględniając świetną kapitalizację i długoterminowy wskaźnik wypłacalności wynoszący ponad 200 procent oraz solidny wynik z działalności Grupy w roku finansowym 2013, 6 czerwca 2014 Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Vienna Insurance Group zatwierdziło wniosek Zarządu w sprawie podwyższenia dywidendy do kwoty 1,30 Euro na akcję (+10 Eurocentów na akcję w porównaniu do roku ubiegłego).

       

      Vienna Insurance Group w skrócie

      • 190 lat doświadczenia w działalności ubezpieczeniowej, w tym ponad 20-letnia działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

      • Prawie 23,000 pracowników w 25 krajach

      • Z ponad 18% udziałem w rynku Vienna Insurance Group jest niezaprzeczalnym numerem 1 na swoich rynkach kluczowych

      • Komercyjna współpraca w Erste Group w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej

       

       

      ***

      Vienna Insurance Group (VIG) is the leading insurance specialist in Austria as well as in Central and Eastern Europe. About 50 companies in 25 countries form a Group with a long-standing tradition, strong brands and close customer relations. VIG looks back on 190 years of experience in the insurance business. With about 23,000 employees, Vienna Insurance Group is the clear market leader in its core markets. It is therefore excellently positioned to take advantage of the long-term growth opportunities in a region with 180 million people. The listed Vienna Insurance Group is the best-rated company of ATX, the leading index of Vienna Stock Exchange; its share is also listed on the Prague Stock Exchange.

      If you have any questions, please contact:

      VIENNA INSURANCE GROUP

      Public Relations

      Schottenring 30

      1010 Vienna

      Alexander Jedlicka +43 50 390-21029, alexander.jedlicka@vig.com

      Silvia Polan +43 50 390-21064, silvia.polan@vig.com

      Julia Rychetsky +43 50 390-26814, julia.rychetsky@vig.com

      Marco Jäger +43 50 390-26985, marco.jaeger@vig.com


      All press releases are available for download: https://www.vig.com

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large