• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      Zakończono przejęcie towarzystwa ubezpieczeń na życie Polisa

      Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe jest nowym właścicielem polskiego  Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie POLISA-ŻYCIE S.A. (w skrócie Polisa). W ramach tej transakcji Vienna Insurance Group przejęła około 92 % udziałów towarzystwa.

      „Wraz z przejęciem Polisy rozbudowujemy nasz potencjał dystrybucyjny i umacniamy obecność na szybko rozwijającym się polskim rynku ubezpieczeń na życie – w segmencie poza ubezpieczeniami na życie jesteśmy już w czołowej trójce“, wyjaśnia strategiczne motywy przejęcia dr Peter Hagen, CEO w Vienna Insurance Group. „Polska jest i pozostanie dla naszego koncernu bardzo atrakcyjnym rynkiem. Niezwykły rozwój naszych spółek w poprzednich kwartałach, a także pomyślny rozwój gospodarczy tego kraju dobitnie to potwierdzają”.

      Towarzystwo ubezpieczeń na życie Polisa z siedzibą w Warszawie zostało założone w roku 1995. Portfel produktów koncentruje się na ubezpieczeniach grupowych, co stanowi uzupełnienie oferty Vienna Insurance Group. W 2011 roku zatrudniająca ponad 120 pracowników Polisa zainkasowała premie wysokości ok. 27 mln euro. Różnorodny system dystrybucji tej spółki obejmuje ogólnokrajową sieć maklerów, 16 biur regionalnych i 30 przedstawicielstw.

      Z ok. 38 mln ludności Polska jest jednym z największych rynków Europy Środkowo-Wschodniej i podstawowym rynkiem Vienna Insurance Group. Na łącznym rynku Vienna Insurance Group w Polsce zajęła w roku 2011 wyśmienite 4. miejsce, natomiast w segmencie ubezpieczeń innych niż na życie polskie spółki grupy VIG plasują się na 3. pozycji.

      W 1. kwartale 2012 r. spółki Vienna Insurance Group w Polsce zainkasowały składki o wartości 319,6 mln euro, co stanowi wzrost o 23,6 %. Poważny wzrost składek na polisy na życie (64,9 %) uwidacznia znaczny potencjał w tym segmencie. Zysk (przed opodatkowaniem) wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o ponad dwie trzecie do 16,3 mln euro.

       

      ***

      Vienna Insurance Group (VIG) jest najwyżej notowanym przedsiębiorstwem w indeksie ATX giełdy wiedeńskiej. Vienna Insurance Group z siedzibą w Wiedniu jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych Europy Środkowo-Wschodniej. Poza swoim rynkiem macierzystym – Austrią – Vienna Insurance Group prowadzi działalność poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe, w których posiada udziały w Albanii, Bośni-Hercegowinie, Bułgarii, Niemczech, Estonii, Gruzji, Chorwacji, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Turcji, Węgrzech, Ukrainie i Białorusi. Ponadto Wiener Städtische Versicherung posiada swoje oddziały we Włoszech i w Słowenii, a Donau Versicherung – we Włoszech.

      Na rynku austriackim Vienna Insurance Group reprezentują Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung i Sparkassen Versicherung.

      Pytania prosimy kierować do:

       

      VIENNA INSURANCE GROUP
      Mag.
      Alexander Jedlicka
      Prowadzenie Public Relations
      Schottenring 30, 1010 Wiedeń

      Austria
      Tel.:
      +43 (0)50 390-21029
      Fax: +43 (0)50 390 99-21029
      E-Mail:
      alexander.jedlicka@vig.com

       

      Komunikaty dla prasy dostępne są także na https://www.vig.com

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large