Dlaczego warto mieć ubezpieczenie zdrowotne?

10.08.2020

Szybki dostęp do badań profilaktycznych, diagnostycznych i konsultacji ze specjalistami. Możliwość korzystania z szerokiej listy placówek medycznych w całej Polsce. To najważniejsze zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie ubezpieczenie daje poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Co można zyskać z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Przede wszystkim możliwość szybkiej konsultacji u lekarzy, specjalistów, dla dorosłych i dzieci. Z ubezpieczeniem zdrowotnym można zyskujemy również dostęp do badań diagnostycznych (od badań prostych: morfologia, glukoza cholersterol po takie badania jak: rezonans magnetyczny, USG czy tomografia) oraz możliwość prowadzenia ciąży. Przydatna jest też, zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa,  usługa telemedycyny czyli zdalnych konsultacji z lekarzami: internistami czy specjalistami.    

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego?


Na sposób umawiania wizyty. Ważne, żeby była możliwość rezerwacji za pośrednictwem infolinii oraz bezpośrednio w jednej z placówek. Warto zwrócić również uwagę na to, czy wyniki badań wymagają dodatkowej autoryzacji.   

 

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?  
Na czym polega usługa telemedycyny? 

Więcej opowie Marcin Rybarczyk z Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych, Compensa.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też