Konsultacje i leczenie za granicą w ramach ubezpieczenia na życie. Czy to możliwe?

27.05.2021

Krótki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Szybki dostęp do usług medycznych. Najlepiej nielimitowany i bezgotówkowy. To lista życzeń każdej osoby w odniesieniu do służby zdrowia. Czas w medycynie odgrywa przecież najważniejszą rolę. Możliwość szybkiego zareagowania na niepokojące objawy. Odpowiedniej profilaktyki. To nasze oczekiwania względem lekarzy, szpitali, placówek medycznych. Tym bardziej w kontekście obecnej sytuacji na świecie.   

Największą bolączką polskiej służby zdrowia jest długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. To fakt. Każdy z nas chyba miał styczność z odległymi terminami wizyt czy konsultacji. Długim czasem oczekiwania na operację. Mamy skierowanie na pilny zabieg. Szukamy najbliższego możliwego terminu, dzwonimy, pytami i głęboko wzdychamy. Oszczędzając czas, zazwyczaj wydajemy więcej pieniędzy. Oszczędzając pieniądze, musimy uzbroić się w cierpliwość. A na zdrowiu się przecież nie oszczędza. Czy jest na to jakaś recepta? Przepisać ją może nam… prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Na czym to polega? Co możemy w ten sposób zyskać? Odpowiedź nasuwa się sama – przede wszystkim czas.

Ubezpieczenia zdrowotne – jak wybrać?

Właśnie ze wszystkich wymienionych powodów, tak dużą popularnością cieszą się abonamenty. W popularnych sieciach prywatnej opieki medycznej czy prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Ta część rynku ubezpieczeniowego rozwija się niezwykle intensywnie. Pojawiają się nowe produkty i konkurencyjne oferty. Które ubezpieczenie zdrowotne wybrać? Czym się kierować przy takiej selekcji? Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb.

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne, należy zwrócić uwagę m.in. na zakres dostępnych specjalizacji. To w dużej mierze podpowie nam, czy ubezpieczenie odpowie na nasze potrzeby. Możliwość umówienia szybkiej wizyty u specjalisty i zapisania się na badanie. Obie opcje z pewnością przydadzą się w wielu sytuacjach. Nie bez znaczenia jest liczba placówek. Miejsc, do których mamy dostęp w ramach ubezpieczenia i ich rozmieszczenie na mapie Polski. Dostęp do opieki medycznej w całej Polsce to kolejna niekwestionowana zaleta prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Warto zwrócić uwagę również na opcję telekonsultacji, czyli tzw. e-wizyty. Poprzez połączenie telefoniczne lub videorozmowę. W kontekście panującej pandemii taka bezpieczna forma konsultacji stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnej wizyty. Więcej na ten temat w artykule: Telemedycyna, czyli konsultacja bez wychodzenia z domu.

Konsultacje i możliwość leczenia za granicą.

A gdyby tak mieć jeszcze możliwość dodatkowej konsultacji i leczenia za granicą w pakiecie? Kiedy może się przydać takie rozwiązanie? Przykładowo. Masz postawioną diagnozę, którą chcesz zweryfikować. Zasięgnąć dodatkowej opinii dotyczącej wyniku badania i planu leczenia, który przedstawiono Ci w Polsce. Taka weryfikacja i dodatkowa opinia otwierałaby drogę do ewentualnej kontynuacji leczenia za granicą. Ostateczna decyzja związana z dalszym postępowaniem należałaby oczywiście do Ciebie. Czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy? Tu z odpowiedzą przychodzi Compensa Maxima.

Ubezpieczenie na wypadek dolegliwości zdrowotnej (Ekspercka Opinia Medyczna) i leczenie za granicą. To 2 z 17 możliwości, o które możesz rozszerzyć podstawową ochronę w ramach Compensa Maxima. O wszystkich dostępnych opcjach przeczytasz w artykule: Życie finanse i zdrowie w ubezpieczeniu Compensa Maxima.

Rozszerzając ochronę zdrowia w ramach Compensy Maximy zyskasz dostęp do specjalizacji:

 • onkologii,
 • kardiochirurgii,
 • neurochirurgii,
 • transplantologii.
organizacja leczenia

Ekspercka Opinia Medyczna i leczenie za granicą

W ramach Eksperckiej Opinii Medycznej możesz liczyć na weryfikację diagnozy i planu leczenia zaleconego w Polsce. Możliwa jest więc analiza i ocena stanu zdrowia. W ten sposób skorzystasz z porad w najlepszych placówkach medycznych na świecie. Przydatna będzie również asysta prawna oraz pomocą w kontakcie z lekarzem. Na podstawie Eksperckiej Opinii Medycznej możesz spokojnie podjąć decyzję o dalszych krokach. Jedną z dróg jest wtedy kontynuacja leczenia za granicą, na terenie Europy.

Co z kosztami podróży i zakwaterowaniem na miejscu? W przypadku podjęcia decyzji o kontynuacji leczenia w innym europejskim kraju? Ubezpieczenie na wypadek leczenia za granicą w Compensa Maxima pokryje te koszty.  

Ponadto, z taką ochroną zapewnisz sobie dostęp do:

 • leczenia szpitalnego,
 • opieki ambulatoryjnej/dziennej,
 • opieki po pobycie w szpitalu.

Do wyboru masz 2 warianty ubezpieczenia w ramach pakietów.  

Indywidualne ubezpieczenie na wypadek leczenia za granicą w ramach Compensy Maxima.

Pakiet I Pakiet II
 • nowotwór złośliwy,
 • nowotwór złośliwy, przedinwazyjny,
 • neurochirurgia,
 • operacja przeszczepu aorty,
 • operacja tętnicy wieńcowej (By-pass),
 • operacja zastawki serca,
 • przeszczep.
 • nowotwór złośliwy,
 • nowotwór złośliwy przedinwazyjny,
 • neurochirurgia.

Jak krok po kroku wygląda organizacja leczenia za granicą?

1. Zdiagnozowano u Ciebie chorobę objęta ubezpieczeniem? Kontaktujesz się z Compensą.
2. Otrzymujesz tzw. drugą opinię medyczną. Raport z danymi diagnostycznymi i zaleceniami dla dalszej terapii (wstępny plan leczenia).
3. Decydujesz – czy rezygnujesz z leczenia za granicą, czy chcesz się leczyć za granicą. Zdecydujesz się na leczenie za granicą? Przedstawiamy Ci propozycję placówek, które najlepiej poradzą sobie z Twoją chorobą.
4. Organizujemy opiekę medyczną i pobyt za granicą dla Ciebie i dla osoby towarzyszącej.
5. Jesteś leczony zgodnie z zatwierdzonym planem leczenia.
6. Po powrocie do Polski refundujemy zakup leków do 50 000 euro.

W ramach ubezpieczenia Compensa Maxima pokryte zostaną koszty leczenia nawet do 2 000 000 euro. Jeżeli natomiast zrezygnujesz z leczenia poza Polską, otrzymasz świadczenie wysokości 50 000 zł. W ten sposób zadbasz o swoje zdrowie na światowym poziomie.

Poznaj inne zalety kompleksowego ubezpieczenia Compensy w innych artykułach:

A jeśli chcesz porównać ubezpieczenia na życie między sobą i dokonać najlepszego wyboru, sprawdź nasz ranking ubezpieczeń na życie i zdobądź najważniejsze informacje o poszczególnych produktach.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też