Szukasz ubezpieczenia OC/AC?

Wypełnij 2 pola i poznaj cenę
OC/AC od razu!


Oblicz cenę

Porównywarka OC/AC Mubi ubezpieczenie samochodu

26.03.2024

Mubi, bezpłatna porównywarka ubezpieczeń, zadebiutowała na rynku ubezpieczeń w początkach 2019 roku. Jej kalkulator OC/AC umożliwia porównywanie cen różnych polis komunikacyjnych, a także oferuje opcję zakupu ubezpieczenia przez internet. Jakie funkcje oferuje kalkulator Mubi i jak jest wykorzystywany?

Mubi - ubezpieczenia samochodowe: jak to funkcjonuje? Przewodnik po kalkulatorze OC/AC

Kalkulator Mubi, podobnie jak inne tego rodzaju narzędzia, pozwala na obliczenie i porównanie składek ubezpieczenia komunikacyjnego od różnych dostawców. Dzięki tej porównywarce, możemy zweryfikować i zestawić koszty ubezpieczenia takich opcji jak:

• OC,

• AC,

• NNW,

• Assistance.

Strona internetowa www.mubi.pl umożliwia dostęp do ofert aktualnie 14 firm ubezpieczeniowych. Liczba otrzymanych ofert ubezpieczeniowych zależy między innymi od informacji wprowadzonych w formularzu kalkulatora.

Mubi kalkulator: sposób na wyliczenie składki ubezpieczeniowej

Strona porównywarki Mubi oraz jej kalkulator są zaprojektowane w sposób intuicyjny. Na początku procesu kalkulacji należy wybrać interesujący nas rodzaj ubezpieczenia, z opcji takich jak OC, AC, NNW, czy Assistance. Następnie pojawia się pytanie dotyczące leasingu pojazdu. Tutaj użytkownicy posiadający samochód w leasingu napotykają na ograniczenie – kalkulator Mubi nie obsługuje porównań dla takich pojazdów, co jest zaznaczone przy pytaniu o leasing.

Jeśli leasing nie dotyczy naszego pojazdu, możemy kontynuować. Następnie wymagane jest podanie szczegółów dotyczących samochodu, w tym roku produkcji, marki, modelu, wersji, typu paliwa, pojemności silnika oraz liczby drzwi.

Interesującym elementem jest sposób prezentacji marek pojazdów – sześć najpopularniejszych marek jest wymienionych na początku, a pozostałe są uporządkowane alfabetycznie.

W pewnych sytuacjach, może zaistnieć potrzeba potwierdzenia danych samochodu w bazie Info-Expert. Gdy interesujący nas model nie znajduje się na liście, istnieją dwie opcje: kontynuacja bez otrzymania ofert od firm korzystających z bazy Info-Expert, lub skontaktowanie się z konsultantem za pomocą podanego numeru w celu uzyskania wsparcia w wypełnianiu formularza.

Dalej, wykorzystując kalendarz, należy określić datę rozpoczęcia ubezpieczenia, częstotliwość użytkowania pojazdu, aktualny stan licznika oraz przewidywaną liczbę kilometrów do przejechania w nadchodzącym roku.

Kolejnym krokiem w kalkulatorze Mubi jest opcjonalne podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, co może przyczynić się do dokładniejszego wyliczenia składki. Ciekawostką jest, że podanie tego numeru umożliwia również znalezienie ubezpieczenia dla samochodu, który jeszcze nie jest naszą własnością.

Następnie, w procesie kalkulacji, wymagane są informacje o właścicielu pojazdu. Chociaż podanie danych osobowych jak imię, nazwisko czy PESEL nie jest obowiązkowe, niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą ich wymagać do przedstawienia oferty. Dodatkowo, należy podać dane takie jak data urodzenia kierowcy, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, doświadczenie w prowadzeniu pojazdu oraz historię ubezpieczeniową.

Czytaj także: Porównywarka OC AC Rankomat

Ostatnim etapem jest podanie numeru telefonu i adresu e-mail, z opcją zgody na otrzymywanie ofert handlowych. Po wykonaniu kalkulacji, użytkownik ma możliwość bezpośredniego zakupu ubezpieczenia online lub skorzystania z porady doradcy. Istnieje również opcja sprawdzenia, czy doradca może zaoferować niższą cenę ubezpieczenia telefonicznie. W przypadku decyzji o zakupie polisy online, konieczne będzie podanie szczegółowych danych dotyczących właściciela i pojazdu.

Porównywarka Mubi: na co zwracać uwagę?

Podczas korzystania z kalkulatora Mubi warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z informacjami, które pojawiają się pod znakami zapytania przy poszczególnych pytaniach. Z tych wskazówek dowiemy się, że pominięcie niektórych danych, takich jak informacje wrażliwe czy numer rejestracyjny pojazdu, może ograniczyć zakres ofert dostępnych w porównywarce. Niektóre firmy ubezpieczeniowe do kalkulacji składki wymagają szczegółowych danych, takich jak imię, nazwisko czy numer PESEL.

W trakcie przechodzenia przez poszczególne etapy procesu warto również zwrócić uwagę na sekcję dotyczącą akceptacji różnych oświadczeń i udzielonych zgód. Niektóre z nich są obowiązkowe, jak akceptacja regulaminu czy polityki prywatności, ale inne są opcjonalne. Przykładem opcjonalnej zgody jest ta na otrzymywanie informacji handlowych od agenta oraz kontakt w celu przedstawienia spersonalizowanych ofert ubezpieczeniowych. Dlatego istotne jest dokładne czytanie informacji przy każdym z pola z zgodami.

Zalety i wady porównywarki Mubi

Jedną z głównych zalet kalkulatora Mubi jest jego przejrzystość i prostota w obliczaniu składki. Formularz oferuje również różne ułatwienia dla użytkowników, takie jak kalendarz i automatyczne dostosowywanie odpowiedzi na podstawie wcześniej podanych danych, np. długość posiadania prawa jazdy jest dostosowana do daty urodzenia. Możliwość wyboru odpowiedzi z gotowej listy to kolejne ułatwienie, oszczędzające czas, a prezentowanie najpopularniejszych marek samochodów na początku listy jest praktycznym rozwiązaniem. Kalkulator zwraca uwagę na niekompletne odpowiedzi, podświetlając je na czerwono, co zapobiega pominięciu ważnych informacji.

Dodatkowo, kalkulator Mubi nie wymaga podawania danych osobowych, co może być korzystne dla niektórych użytkowników, chociaż podanie tych danych zapewnia dokładniejsze wyniki. Przydatną funkcją jest również znak zapytania przy każdym polu, który pomaga w kalkulacji i rozwiewa wątpliwości. Możliwość porównania wybranych ofert ubezpieczeniowych w porównywarce jest kolejnym atutem, umożliwiającym dokładniejsze zapoznanie się z każdą propozycją.

Jednakże, istnieją pewne aspekty, które mogłyby zostać ulepszone. Na przykład, brak informacji o dokumentach potrzebnych do rozpoczęcia kalkulacji może być problematyczny, gdyż użytkownik może tracić czas na szukanie potrzebnych dokumentów, takich jak dowód rejestracyjny czy umowa poprzedniego ubezpieczenia. Brak paska postępu również może być frustrujący, ponieważ użytkownik nie wie, ile pytań jeszcze przed nim.

Wykonanie nowej kalkulacji może być nieco kłopotliwe, ponieważ choć automatyczne zapisywanie poprzedniej kalkulacji jest przydatne, znalezienie opcji wyczyszczenia danych w celu rozpoczęcia nowej może być nieintuicyjne.

Opinie o ubezpieczeniach samochodowych Mubi

Coraz więcej kierowców szuka ubezpieczenia OC online, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Opinie znanych osób, takich jak Krzysztof Hołowczyc, który jest twarzą kampanii Mubi, zachęcają do korzystania z tego narzędzia. Jednak to nie tylko on przyciąga uwagę – "dziewczyna z reklamy Mubi" stała się prawdziwą ikoną, a wiele opinii na temat ubezpieczeń Mubi koncentruje się właśnie na niej.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też