Wyjazd na wakacje w Polsce. Czy warto mieć ubezpieczenie NNW w podróży?

30.07.2020

Trwają upragnione wakacje, chociaż w tym roku będą one wyglądać trochę inaczej niż zazwyczaj. Sytuacja pandemiczna sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się spędzić tegoroczny urlop w kraju. W końcu Polska ma do zaoferowania góry, jeziora, lasy, morze – niezależnie od preferencji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Team góry czy team morze?

Wraz z początkiem wakacji rozpoczyna się burzliwa dyskusja między zwolennikami gór, a miłośnikami morza, który region i dlaczego jest lepszy. Nasza odpowiedź może być zaskakująca. Otóż zarówno góry, jak i morze mają swoje zalety. Wyjazdy nad morze kojarzą się zawsze ze zdrowotnym działaniem jodu, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Góry znów dostarczają nam bardzo dobrej jakości powietrze. W dodatku rosnące na ich terenie sosny są jak olejki eteryczne dla naszych płuc. Zarówno w jednym, jak i w drugim miejscu możemy spędzać czas aktywnie – spacerując, jeżdżąc na rowerze, a także bardziej leniwie – opalając się i wypoczywając w otoczeniu pięknych walorów natury.

 

Polacy wolą wakacje nad wodą

Jak pokazują statystyki portalu Kayak.pl z 2018 roku, Polacy w 55% wybierają plażowanie. Jest to najpopularniejszy sposób na urlop. Trochę niżej plasują się city-breaki, czyli krótkie wypady do innego miasta. 32% osób planowało pobyt w domku letniskowym w Polsce, a niewiele mniej, bo 27% chodzenie po górach. Niżej w statystykach są road tripy, camping czy rejsy.

Staycation, czyli wakacje na miejscu

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że większość Polaków decyduje się na pozostanie w rodzimym kraju na czas wakacji.To dobra okazja, aby poznać zarówno bliską, jak i dalszą okolicę. Nasz kraj ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, nie tylko najpopularniejsze góry czy morze. To również piękne jeziora, rezerwaty przyrody, pustynie, a nawet wodospady. Warto dokładniej przyjrzeć się temu, co Polska ma do zaoferowania. A jest tego sporo i wszystko na wyciągnięcie ręki. Przy okazji decyzji o spędzeniu urlopu w kraju, wspieramy także lokalne biznesy i pomagamy im przetrwać kryzys wywołany koronawirusem. 

 

Wakacyjne wypadki nie tylko na drodze

Co roku słyszymy o statystykach policyjnych dotyczących wypadków samochodowych podczas wakacji. Nie są one niestety jedynymi zdarzeniami, które mogą nam się przytrafić. Kontuzje można odnieść wszędzie, czy to chodząc po górach, jadąc na rowerze, a nawet po prostu stając w nieprawidłowy sposób. 

Niestety, wypadki podczas wakacji zdarzają się całkiem często. Oprócz typowych złamań czy zwichnięć mogą zdarzyć się również poparzenia wrzątkiem, rozcięcia skóry, urazy głowy, a nawet urazy kręgosłupa. Pojawić mogą się również zatrucia pokarmowe, uszkodzenia ciała przez złe przystosowanie hotelu czy ośrodka, zawały i udary. 

 

NNW – czy warto?

Nie sposób pprzewidzieć tego, co może nam się przydarzyć. A podróż bez polisy może zaboleć nasz portfel. O ile wyjeżdżając za granicę powinniśmy wykupić tzw. ubezpieczenie turystyczne, to w przypadku wypoczynku w kraju zalecane jest ubezpieczenie NNW. Jest ono w stanie złagodzić skutki nieszczęśliwego wypadku, szczególnie te finansowe. 

Ubezpieczenie NNW to nic innego jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jego zakres powinien być stworzony zgodnie z naszymi potrzebami. Dzięki niemu możemy dostać wsparcie finansowe po wypadku na czas powrotu do zdrowia czy do pracy na przykład otrzymując środki za pobyt w szpitalu, koszty leczenia, a nawet rehabilitację.  Dlatego warto wybrać dobrą polisę NNW, by potem nie żałować. Sprawdź ubezpieczenie NNW od Compensy: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/


Poprzedni Następny
Przeczytaj też