Szukasz ubezpieczenia OC/AC?

Wypełnij 2 pola i poznaj cenę
OC/AC od razu!


Oblicz cenę

Ile trwa lot na Dominikanę? Co warto wiedzieć?

08.12.2023

Wakacje na pięknych Karaibach to marzenie wielu Polaków. Biały piasek, lazurowa woda i różnorodna, tak odmienna do naszej przyroda – wszystko to sprawia, że na położonych w tym rejonie świata wyspach wypoczywają miliony turystów. Dużą popularnością cieszy się między innymi Dominikana – drugie największe państwo w basenie Morza Karaibskiego. Dlaczego warto się tam udać? Jak przygotować się do podróży? I ile trwa lot na Dominikanę? Odpowiedzi znajdziesz poniżej! 

Dominikana – o czym warto wiedzieć przed wyjazdem?

Dominikanę nie bez powodu wybiera wielu turystów, również z Polski. To jeden z najlepiej rozwiniętych turystycznie krajów na Karaibach, który zajmuje 2/3 powierzchni wyspy Hispaniola (wraz z Haiti). Od północy Dominikanę otaczają wody Atlantyku, zaś od południa Morza Karaibskiego, dzięki czemu zapewnia idealne warunki do wypoczynku miłośnikom plażowania.

To właśnie piaszczyste plaże, rozciągające się niekiedy na wiele kilometrów, a także rozgrzane morskie wody stanowią tak istotny dla turystów element krajobrazu tego kraju. Co jednak ciekawe, Dominikana to kraj… górzysty, w którym nie brakuje wzniesień liczących nawet 3000 metrów. W efekcie stanowi jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie, gdzie coś dla siebie znajdą zarówno plażowicze, jak i wielbiciele górskich wędrówek. Dominikana to także bujne lasy tropikalne oraz sawanny, dlatego wybrać się tam powinni miłośnicy bogato rozwiniętej flory i fauny.

Warto również zaznaczyć, że ten karaibski raj jest idealnie przystosowany do potrzeb turystów. Liczne hotele oferujące wysoki standard i wiele ofert „all inclusive” sprawiają, że łatwo wypocząć tu w doskonałych warunkach i uciec od codziennych trosk czy obowiązków.

Ile trwa lot na Dominikanę?

Planujesz wybrać się na karaibskie wakacje? Z pewnością zastanawiasz się, ile trwa lot na Dominikanę. Wszystko zależy od tego, jakie linie lotnicze wybierzesz i z jakiego lotniska wyruszysz. W samolocie spędzisz więc 11-12 godzin (w przypadku lotów czarterowych) albo 20, a nawet 36 godzin (w przypadku lotów z przesiadką).

Ze względu na kwestie finansowe turyści często wybierają tę drugą opcję. Loty na Dominikanę z przesiadką są tańsze i dużo bardziej powszechne.

Czy lot na Dominikanę jest bezpośredni?

Zdarzają się bezpośrednie loty na Dominikanę, choć nie zawsze będą dostępne. Najczęściej odbywają się one między Gdańskiem a Puerto Plata, a obsługuje je LOT.

Ile trwa lot na Dominikanę bez przesiadek? Około 11 godzin, co jest naprawdę korzystnym (ale i droższym) rozwiązaniem.

Która pora roku jest najlepsza do podróży na Dominikanę?

Na Dominikanie niemal przez cały rok panują dobre warunki dla turystów – temperatura powietrza i wody rzadko schodzi tam poniżej 25°C. Polacy chętnie podróżują na karaibską wyspę zimą, ponieważ pogoda – ze względu na porę suchą – jest wtedy najbardziej stabilna. Santo Domingo czy Punta Cana w okresie grudzień-kwiecień będą idealne dla osób, które chcą cieszyć się kąpielami słonecznymi i korzystać bez większych ograniczeń z tamtejszych plaż.

Lato na Dominikanie również jest piękne, jednak trzeba liczyć się z częstymi ulewami, które mogą zmusić do pozostania w hotelu. Jeżeli już wybierasz się na wakacje w czerwcu, lipcu czy sierpniu, polecamy północno-zachodnie oraz południowo-zachodnie wybrzeże, gdzie opady są nieco mniejsze.

Szukasz innego kierunku? Sprawdź, gdzie jest ciepło w grudniu i jakie miejsca na wakacje zimą wybierają Polacy!

Czy czas trwania lotu może się różnić w zależności od linii lotniczych?

Tak – to, ile trwa lot na Dominikanę, w dużej mierze zależy od linii lotniczych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w połączeniach czarterowych na tę rajską wyspę specjalizuje się LOT, dzięki któremu na miejscu będziesz po 11 godzinach.

Inni przewoźnicy, jak Lufthansa, Air France czy Condor organizują loty z jedną albo większą liczbą przesiadek, co znacząco wydłuża podróż – nawet do kilkudziesięciu godzin.

Jak przygotować się do długiego lotu na Dominikanę?

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w jedzenie (zwłaszcza zdrowe przekąski) i picie, które pozwolą przetrwać lot bez większych trudności. Pamiętaj, że długą podróż warto przespać, dlatego zabierz na pokład samolotu stopery do uszu.

Nie zapomnij również o laptopie, tablecie czy dobrej książce, a także – co szczególnie istotne – gumie do żucia, która ochroni Cię przed bólem głowy wynikającym ze zmiany ciśnienia.

Ile trwa lot na Dominikanę z Polski i jakie są popularne trasy?

Zależy Ci na dobrym połączeniu? Dokładnie sprawdź, ile przesiadek Cię czeka oraz ile trwa lot na Dominikanę z konkretnego portu lotniczego.

Wyruszyć możesz między innymi z:

  • Gdańska – kursy obsługuje Lufthansa, oferując dwie przesiadki i lot trwający 17-18 godzin;
  • Warszawy – kursy obsługuje m.in. Air France, oferując jedną przesiadkę i lot trwający 27-28 godzin;
  • Katowic – kursy obsługuje Condor, oferując jedną przesiadkę i lot trwający 15-16 godzin.

To bardzo popularne opcje, choć nie brakuje innych. Warto więc korzystać z internetowych wyszukiwarek, dzięki którym uda Ci się znaleźć połączenie idealne dla siebie – zarówno pod kątem czasu trwania podróży, jak i miejsca wylotu czy kosztów.

Jak znaleźć najlepsze bilety lotnicze na Dominikanę?

Kluczem do sukcesu jest rozpoczęcie poszukiwań na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed planowanym wylotem. Jeżeli chcesz zorganizować wakacje w lipcu, zarezerwuj bilety jeszcze na początku roku – dzięki temu nie tylko zyskasz większe szanse na podróż lotem czarterowym, ale również spore oszczędności.

Zależy Ci na niskich cenach? Sprawdzaj loty poza sezonem i korzystaj z ofert last minute, które oferuje wiele biur podróży. Możesz także szukać innych lotnisk, niekoniecznie tych znajdujących się w miejscu docelowym – lądując w innym regionie, możesz dotrzeć do hotelu drogą lądową, co często okazuje się o wiele tańsze.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź, jak szukać tanich lotów – nie tylko na Dominikanę.

Ile kosztuje lot na Dominikanę?

Koszt lotu na Dominikanę to kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Cena, jaką zapłacisz, uzależniona jest od pory roku, linii lotniczej oraz tego, ile trwa lot na Dominikanę.

Przykłady:

  1. Lot w obie strony dla 2 osób dorosłych z Warszawy do Santo Domingo w dniach 27.01-10.02.2024 kosztuje 8 384 zł (1 przesiadka w Nowym Jorku).
  2. Lot w obie strony dla 2 osób dorosłych z Krakowa do La Romana w dniach 1.01-101.2024 kosztuje 22 115 zł (2 przesiadki: w Montrealu i Paryżu).

Ile wynosi czas przesiadki na lotnisku w drodze na Dominikanę?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ wszystko zależy od wybranego lotu. Najczęściej jednak czas przesiadki wynosi od 2 do 4 godzin – pozwala to bez stresu znaleźć odpowiednie stanowiska i bramki, by wyruszyć w dalszą podróż.

Czy na Dominikanie jest bezpiecznie?

Często mówi się, że największym zagrożeniem na Dominikanie jest oparzenie słoneczne. Jest to bowiem kraj bezpieczny, a nad turystami czuwa specjalna służba – Cuerpo Especializado de Seguridad Turística. Oczywiście warto pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności – zrezygnuj przede wszystkim z nocnych eskapad do miejsc znacznie oddalonych od hotelu.

Jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca szczepienia przeciwko takim chorobom, jak tężec, żółta febra, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B czy zapalenie opon mózgowych. Nie jest to jednak obowiązkowe.

O czym pamiętać planując podróż na Dominikanę?

Planując lot na Dominikanę, warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu. Zabierz ze sobą nie tylko letnie ubrania, ale również odzież przeciwdeszczową, która ochroni Cię przed ulewą.

Oprócz tego:

Uwaga! Polacy nie potrzebują specjalnej wizy, by udać się na Dominikanę.

Co powinno zapewniać ubezpieczenie turystyczne, jeśli jedziemy na Dominikanę?

Ubezpieczenie turystyczne to absolutna podstawa każdej zagranicznej podróży, która zapewnia m.in. zwrot kosztów ewentualnego leczenia za granicą oraz assistance.. Jeżeli chcesz zyskać jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa w trakcie swoich wakacji, upewnij się, że Twoja polisa obejmuje:

  • OC w życiu prywatnym;
  • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków);
  • ubezpieczenie bagażu;
  • dodatkową ochronę – np. dla miłośników sportów wodnych.

W Compensie znajdziesz kompleksowe ubezpieczenie turystyczne Voyage, którego zakres dostosujesz w pełni indywidualnie pod kątem swoich potrzeb.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też